یراق آلات

وقتی ما از یراق آلات در سبد محصولات خود صحبت می کنیم منظور انواع یراق درب می باشد. ما در اینجا انواع یراق درب را معرفی خواهیم کرد. یراق درب به نوع درب بستگی دارد که درب داخلی باشد یا ضدسرقت و یا ضدحریق. یراق درب ضدسرقت و ضدحریق هنگام ثبت سفارش با توجه به طرح درب مشخص می باشد و از تنوع کمتری برخوردار می باشد. لیکن تنوع یراق درب داخلی و همچنین قیمت یراق متفاوت می باشد.

انواع یراق

یراق درب داخلی

یراق درب داخلی خود به دو دسته یراق نصب و یراق درب تقسیم می شود. هر آنچه که در زمان نصب درب مورد نیاز است و به عنوان پیش نیاز استفاده می شود در این دسته قرار میگیرد که شامل لولا، چسب 123، فوم پلی اورتان، لاستیک درزبند و چسب سیلیکون می باشد. و یراق درب مربوط به کارایی درب می باشد که شامل دستگیره، قفل و سیلندر قفل می باشد.

یراق نصب

لولا

نوع لولا بستگی به نوع درب دارد که درب قابلبه دار با چهارچوب فلزی یا چوبی باشد یا درب فلاش یا بدون قابلبه با چهارچوب چوبی یا پلی وود یا درب ریلی و یا درب بادبزنی. درب ریلی نیاز به لولا ندارد و درب بر روی ریل مخصوص به خود حرکت و باز و بسته می شود.

لولا قابلبه

لولای قابلبه یا لولا قابلمه برای نصب درب قابلبه دار روی چهارچوب فلزی یا چوبی با عرض نشیمنگاه 30 تا 35 میلیمتر مناسب است. که معمولا سازنده چهارچوب فلزی روی چهارچوب جوش داده است. بهترین ابعاد این لولا برای نصب درب قابلبه دار 10*2.5 سانتیمتر می باشد.

لولا قابلبهلولا قابلمهلولا درب اتاقی

لولا پروانه ای

لولای استیل پروانه ای مخفی برای نصب درب فلاش یا بدون قابلبه روی چهارچوب پلیوود یا چوبی با نشیمنگاه درب به پهنای 4.5 تا 5 سانت مطلوب است و از جنس استیل 304 تولید شده که در فضای مرطوب زنگ نمی زند و با شکل ظاهری که دارد کمترین بادخور یا فاصله را بین درب و چهارچوب هنگام بسته شدن درب ایجاد میکند.

لولای پروانه ای

لولا محوری

کاربرد این لولا برای درب های بادبزنی می باشد. قبلا درب های بادبزنی با لولاهای بادبزنی نصب می شد که مشکلات زیادی همچون سرعت برگشت درب بعد از بازشدن و به دلیل سایز بزرگ آن نمای جالبی نداشت و به خاطر ضربه ای که به درب وارد میکرد استهلاک زیادی داشت. امروژه درب های بادبزنی با لولا محوری نصب می شود که به چهارچوب اتصال ندارد و قسمت اصلی لولا داخل گوشت درب نصب میگردد و به وسیله دو عدد پین در بالا و پائین نصب میگردد . فیلم آموزش نصب لولا محوری را از اینجا می توانید مشاهده کنید.

لولا محوری

فوم پلی اورتان

فوم پلی اورتان معمولا برای پر کردن فضاهای خالی بین دیوار و پنجره های upvc و غیره کاربرد دارد لیکن فومی که برای نصب چهارچوب پلیوود یا چوبی استفاده میشود می بایست به جز خاصیت حجم دهندگی، چسبندگی قوی داشته باشد.

فوم پلی اورتان

لاستیک درزبند

لاستیک درزبند برای جلوگیری از عبور گرد و غبار و کاهش صدای محیط و از همه مهمتر کاهش ضربه وارد شده درب هنگام بسته شدن به چهارچوب استفاده می شود. لاستیک درزبند برای درب قابلبه دار پلی وود داخل قسمت قابلبه درب نصب می شود و برای درب فلاش بدون قابلبه روی فریم چهارچوب نصب میگردد.

لاستیک درزبند

یراق درب

منظور از یراق درب یراقی است که روی درب نصب میشود که شامل دستگیره درب، قفل و سیلندر قفل (توپی اتاقی و سرویسی) می باشد که اینجا به معرفی انواع یراق درب می پردازیم.

دستگیره

دستگیره درب تنوع زیادی دارد از دستگیره های ثابت درب ضدسرقت تا دستگیره های پلاگی و دو تیکه رزت جدا با جنس استیل برای مراکز درمانی و زاماک برای کاربری اداری و مسکونی با طرح های متنوع و رنگبندی سیلور، طلائی، زیتونی و مشکی

دستگیره دو تکه درب داخلی دستگیره رزت جدا اتاقیدستگیره بیمارستانی استیل یوشکل

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *