انواع درب داخلی

به مجموع درب هایی که داخل فضای ساختمان کار میشود درب داخلی گویند. درب داخلی تنوع بسیار بالایی دارد با توجه به طرح و متریال ساخت و نوع روکش و رنگ آنها. پرکاربردترین و رایج ترین انواع درب داخلی در سبد محصولات شرکت مبین تجارت کاژه موجود است.

یکی از چالش های موجود برای سفارش درب داخلی تولید با ابعاد سفارشی می باشد ، چراکه معمولا چهارچوب های فلزی کار شده برای درب داخلی یا دهانه هایی که باید درب و چهارچوب در آن نصب شود با هم ابعاد یکسان ندارد و معمولا هیچ کدام ابعاد یکسان ندارند.

راهکاری که ما پیشنهاد میکنیم به مشتریان خود این است که در مرحله دیوارچینی از ابعاد استاندارد برای درب داخلی نیز مانند درب ضدسرقت استفاده شود. ما در راستای اهداف خود مشاوره و بازدید از پروژه برای رعایت این پیش نیازها را در دستور کار خود داریم.

 درب پلیوود

پلیوود یا چوب پلاست ترکیبی از براده چوب و مواد پلیمری می باشد که به خاطر نحوه تولید و مواد اولیه ساخت ماهیت خود درب ضدآب از انواع درب داخلی می باشد. درب پلی وود در دسته درب داخلی قرار گرفته است و ویژگی هایی چون عایق صوت و حرارت، خود اطفا و کندسوز ، مقاومت در برابر ضربه و دوستدار محیط زیست را دارا می باشد که نسبت به انواع درب داخلی دیگر از لحاظ کیفیت بالاتر است که در قسمت  محصولات / انواع درب داخلی / درب پلیوود به صورت کامل توضیح خواهیم داد.

درب پلی وود

درب تمام چوب

درب تمام چوب به دلیل قیمت بالای چوب و آسیب به محیط زیست کمتر به کار رفته است. بارزترین ویژگی این درب ها حس زنده بودن چوب طبیعی می باشد.

درب تمام چوب

درب روکش چوب

درب روکش چوب از یک کلاف چوب روسی ساخته شده که دو ورق 5 یا 8 میل ام دی اف با انواع روکش طبیعی چوب (راش، بلوط، ملچ و گردو) به ضخامت 0.7 الی 1 میلیمتر روی آن پرس یا وکیوم میشود. که در طرح ها و رنگ های متنوعی در سبد محصولات شرکت مبین تجارت کاژه موجود می باشد . از اصلیترین ویژگی آن حس زنده بودن و گرمی چوب با قیمت مناسب تر نسبت به درب تمام چوب می باشد.

درب اتاقی روکش چوب

درب ام دی اف

درب ام دی اف نیز همانند درب های روکش چوب تولید می گردد با این تفاوت که ام دی اف خام بدون روکش چوب کار می شود و از رنگ های پوششی استفاده میشود مانند رنگ سفید، مشکی یا طوسی.

درب اتاقی ام دی اف

درب ملامین

نحوه تولید درب ملامین نیز همانند ام دی اف بوده فقط به جای ورق ام دی اف ورق ملامین رو و پشت درب پرس می شود. ویژگی این نوع درب اینست که نیاز به رنگ نداشته و جزء دسته درب های اکونومی و اقتصادی به حساب می آید.

درب اتاقی ملامین

درب اچ دی اف

نحوه تولید درب اچ دی اف نیز کاملا شبیه به  ام دی اف بوده فقط به جای ورق ام دی اف  رویه درب ورق اچ دی اف پرس می شود که طرحهای محدودی دارد و به صورت پیش ساخته می باشد که پس از انتخاب مشتری مونتاژ شده و با سلیقه مشتری رنگ می شود و جزء دسته درب های اکونومی و اقتصادی به حساب می آید.

درب اتاقی اچ دی اف

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *